IPN Szczecin: Ravensbrück. Historia i Pamięć [pdf]


Najważniejsze aspekty historii KL Ravensbrück oraz bolesną historię tego miejsca przedstawimy w  najnowszej broszurze popularnonaukowej „Ravensbrück. Historia nie do zapomnienia. Perspektywa polska” autorstwa dr. Zbigniewa Stanucha z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Począwszy od prezentacji władz obozu, stopniowo czytelnik będzie miał okazję zgłębić treści dotyczące m. in. transportów, warunków życia, stosowanych kar, niewolniczej pracy, doświadczalnych operacji, procesów załogi KL Ravensbrück. Zwieńczeniem prezentowanej historii jest Testament „królików” Ravensbrückich. Broszura do pobrania na stronie internetowej szczecin.ipn.gov.pl. 

Kliknij i pobierz:



Premierze broszury będzie towarzyszyła dyskusja online 75. rocznica wyzwolenia KL Ravensbrück. Historia i Pamięć z udziałem dr. Zbigniewa Stanucha i dr. Wojciecha Wicherta z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Na łączach internetowych  w Koszalinie będzie z kolei prok. Krzysztof Bukowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Szczecinie - Delegatura w Koszalinie. Moderatorem dyskusji będzie red. Agata Rokicka.

Premiera dyskusji już w czwartek 30 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00 na fanpage @IPN.Szczecin na Facebooku oraz na kanale YouTube IPNtvPL. 


Źródło: https://szczecin.ipn.gov.pl/pl9/aktualnosci/96123,75-rocznica-wyzwolenia-KL-Ravensbrck-Historia-i-Pamiec-Premiera-broszury-i-dysku.html


Zobacz też:


Komentarze

Popularne posty:

Translate